rehub_translation - en to ru_RU translation catalogue (325 entries)

en: Houston, we have a problem.
ru_RU: Хьюстон, у нас проблемы.

en: The page you are looking for has not been found.
ru_RU: Страница, которую вы ищете не была найдена.

en: Theme Options
ru_RU: Параметры

en: Registration
ru_RU: Регистрация

en: Submit
ru_RU: Отправить

en: Buy this item
ru_RU: КУПИТЬ

en: Deals
ru_RU: Предложения

en: Specification
ru_RU: Спецификация

en: Photos
ru_RU: Фото

en: Product
ru_RU: Товар

en: See it
ru_RU: Посмотреть

en: See more from category
ru_RU: Еще из этой категории

en: See deal
ru_RU: Подробнее

en: Best deal at:
ru_RU: Лучшая цена на:

en: Buy It Now
ru_RU: Купить сейчас

en: + PROS:
ru_RU: + Плюсы:

en: - CONS:
ru_RU: - Минусы:

en: View all posts in %s
ru_RU: Все в категории: “%s”

en: Comments
ru_RU: Комментарии

en: Votes
ru_RU: Голосов

en: Total submitted
ru_RU: Всего Товаров

en: About author
ru_RU: Информация

en: Show full profile
ru_RU: Полный профиль

en: Sorry. Author have no posts yet
ru_RU: Извините. У данного автора пока нет записей

en: Sorry. Author have no deals yet
ru_RU: Извините. У данного автора пока нет предложений

en: Browsing All Comments By
ru_RU: Просмотр всех комментариев

en: View Conversation
ru_RU: Просмотреть беседу

en: Comment %s
ru_RU: Комментарий %s

en: Favorite
ru_RU: Избранное

en: Remove Favorite
ru_RU: Удалить из избранного

en: Delete
ru_RU: Удалить

en: Comment
ru_RU: Отправить

en: Add new
ru_RU: Добавить

en: Edit
ru_RU: Редактировать

en: Show next
ru_RU: Показать еще

en: Add Friend
ru_RU: Добавить друга

en: Private Message
ru_RU: Личные сообщения

en: Join Group
ru_RU: Вступить в Группу

en: Published a new product
ru_RU: Опубликован новый товар

en: Products
ru_RU: Товары

en: Return to Home
ru_RU: На главную

en: Username
ru_RU: Имя пользователя

en: Password
ru_RU: Пароль

en: Lost Password?
ru_RU: Забыли Пароль?

en: Remember me
ru_RU: Запомнить меня

en: Login
ru_RU: Авторизация

en: Don't have an account?
ru_RU: Нет аккаунта?

en: Sign Up
ru_RU: Регистрация

en: Reset Password
ru_RU: Сбросить пароль

en: Username or E-mail
ru_RU: Имя пользователя или E-mail

en: Get new password
ru_RU: Получить новый пароль

en: Already have an account?
ru_RU: Я уже зарегистрирован?

en: active %s
ru_RU: активность %s

en: There were no groups found.
ru_RU: Группы не найдены.

en: All Groups %s
ru_RU: Все группы %s

en: My Groups %s
ru_RU: Мои группы %s

en: Order By:
ru_RU: Сортровать по:

en: Last Active
ru_RU: Последняя активность

en: More
ru_RU: ЕЩЕ

en: All Members %s
ru_RU: Все пользователи %s

en: My Friends %s
ru_RU: Мои друзья %s

en: Newest Registered
ru_RU: Новые

en: Last active
ru_RU: Активность

en: (Read more)
ru_RU: (Читать далее)

en: SHARE:
ru_RU: ПОДЕЛИТЬСЯ:

en: Likes
ru_RU: Оценки

en: Submitted
ru_RU: Товары

en: Followers
ru_RU: Подписчики

en: Following
ru_RU: Подписки

en: Owner of shop
ru_RU: Владелец магазина

en: Product Votes
ru_RU: Оценки товаров

en: Total products
ru_RU: Всего товаров

en: Pages:
ru_RU: Страницы:

en: We will be happy to hear your thoughts
ru_RU: Мы будем рады и вашему мнению

en: 1 Comment
ru_RU: 1 комментарий

en: Show all
ru_RU: Показать все

en: Most Helpful
ru_RU: Полезные

en: Highest Rating
ru_RU: Высокий рейтинг

en: Lowest Rating
ru_RU: Низкий рейтинг

en: Add your review
ru_RU: Добавить свой отзыв

en: Leave a reply
ru_RU: Оставить отзыв

en: Cancel reply
ru_RU: Отменить

en: E-mail
ru_RU: Email

en: Website
ru_RU: Вебсайт

en: Follow
ru_RU: Подписаться

en: used
ru_RU: б/у

en: from
ru_RU: от

en: new
ru_RU: новый

en: Buy Now
ru_RU: Купить сразу

en: %s ago
ru_RU: %s назад

en: Contact vendor
ru_RU: Написать

en: Search in this shop
ru_RU: Поиск в этом магазине

en: Items
ru_RU: Товары

en: About
ru_RU: Информация

en: Shop owner:
ru_RU: Продавец:

en: (Show on map)
ru_RU: (Показать на карте)

en: Shop categories
ru_RU: Категории магазина

en: Contacts
ru_RU: Контакты

en: That's all
ru_RU: Это все

en: Your Rating:
ru_RU: Ваша оценка:

en: no comments
ru_RU: нет комментариев

en: 1 comment
ru_RU: 1 комментарий

en: Views
ru_RU: Просмотры

en:  Reply
ru_RU:  Ответить

en: %1$s at %2$s
ru_RU: %1$s в %2$s

en: Comment awaiting for approval
ru_RU: Комментарий ожидает одобрения

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
ru_RU[0]: Извините, но Вы не имеете прав для установки плагина %s. Обратитесь за помощью к администратору сайта.
ru_RU[1]: Извините, но Вы не имеете прав для установки плагина %s. Обратитесь за помощью к администратору сайта.
ru_RU[2]: Извините, но Вы не имеете прав для установки плагина %s. Обратитесь за помощью к администратору сайта.

en: READ MORE  +
ru_RU: Читать далее +

en: Your total score
ru_RU: Общая оценка

en: Review heading
ru_RU: Заголовок обзора

en: Review summary
ru_RU: Итоги обзора

en: PROS. Add each from separate line
ru_RU: ПЛЮСЫ. Добавьте каждый в отдельной строке

en: CONS. Add each from separate line
ru_RU: МИНУСЫ. Добавьте каждый в отдельной строке

en: No results
ru_RU: Ничего не найдено

en: View all results
ru_RU: Посмотреть Все

en: Next
ru_RU: ЕЩЕ

en: No more!
ru_RU: Все... Закончилось!

en: Use before:
ru_RU: Использовать до:

en: Save
ru_RU: Экономия

en: Print coupon
ru_RU: Распечатать купон

en: Image
ru_RU: Изображение

en: Owner of shop:
ru_RU: Владелец магазина:

en: No Ratings Yet!
ru_RU: Оценок пока нет!

en: Be the first one!
ru_RU: Будьте первым!

en: User Rating:
ru_RU: Оценки покупателей:

en: votes
ru_RU: голосов

en: User's score
ru_RU: Оценка пользователя

en: PROS
ru_RU: Плюсы

en: CONS
ru_RU: Минусы

en: Read reviews and comments
ru_RU: Отзывы и комментарии

en: Use Coupon Code:
ru_RU: Код  купона:

en: Deal Score
ru_RU: Средняя оценка

en: Rated
ru_RU: Рейтинг

en: out of
ru_RU: из

en: all
ru_RU: все

en: Filter by date
ru_RU: Фильтр по дате

en: All
ru_RU: Все

en: Published last 24 hours
ru_RU: За последние 24 часа

en: Published last 7 days
ru_RU: За последние 7 дней

en: Published last month
ru_RU: За последний месяц

en: Published last year
ru_RU: За последний год

en: Fetch Count
ru_RU: Счетчик

en: Tag
ru_RU: Теги

en: Type of products
ru_RU: Тип товара

en: Custom URL:
ru_RU: Кастом Ссылка:

en: How much posts you'd like to display?
ru_RU: Сколько сообщений вы хотите отобразить?

en: Links on videos
ru_RU: Ссылка на видео

en: Tabbed block
ru_RU: Вкладки блока

en: Button text
ru_RU: Текст кнопки

en: Set coupon code
ru_RU: Код купона

en: Mask coupon code?
ru_RU: Скрыть код купона?

en: Description
ru_RU: Описание

en: Featured
ru_RU: Рекомендуем

en: Sold by
ru_RU: Продавец

en: Ask owner
ru_RU: Написать

en: Add New Product
ru_RU: Добавить товар

en: Edit Products
ru_RU: Редактировать Товары

en: Address Autocomplete
ru_RU: Автозаполнение адреса

en: Type an address for autocomplete
ru_RU: Введите адрес для автозаполнения

en: Find your location on the map
ru_RU: Найти ваше местоположение на карте

en: Auto-Locator
ru_RU: Локатор

en: Get Your Current Location
ru_RU: Текущее местоположение

en: Address Fields
ru_RU: Поля Адреса

en: Street
ru_RU: Улица

en: Apt/Suit
ru_RU: Номер дома

en: City
ru_RU: Город

en: State
ru_RU: Область

en: State Long Name
ru_RU: Область

en: Zipcode
ru_RU: Индекс

en: Country
ru_RU: Страна

en: Country Long Name
ru_RU: Страна

en: address
ru_RU: адрес

en: Formatted Address
ru_RU: Адрес

en: Street number
ru_RU: Улица, номер

en: Street name
ru_RU: Название улицы

en: Latitude Longitude
ru_RU: Широта / Долгота

en: Latitude
ru_RU: Широта

en: Longitude
ru_RU: Долгота

en: Your Map Location
ru_RU: Местоположение на карте

en: You haven't set a map location yet
ru_RU: Вы еще не указали местоположение

en: Edit Location
ru_RU: Редактировать Местонахождение

en: Delete Location
ru_RU: Удалить местоположение

en: Enter your map location manually
ru_RU: Укажите Ваше Местоположение

en: Address
ru_RU: Адрес

en: Latitude / Longitude
ru_RU: Широта / Долгота

en: Save Map Location
ru_RU: Сохранить

en: Sale!
ru_RU: Акция!

en: more
ru_RU: ещё

en: Free shipping
ru_RU: Бесплатная доставка

en: Please, add more items to compare
ru_RU: Пожалуйста, добавьте товары для сравнения

en: Compare items
ru_RU: Сравнить товары

en: Total
ru_RU: Всего

en: Compare
ru_RU: Сравнить

en: Related Articles
ru_RU: Похожие статьи

en: Read full review
ru_RU: Прочитать весь обзор

en: Coupon
ru_RU: Скидка

en: Sale
ru_RU: Акция

en: Deal
ru_RU: КУПИТЬ

en: Previous
ru_RU: Назад

en: Buy for best price
ru_RU: КУПИТЬ

en: Tags:
ru_RU: Теги:

en: Prices
ru_RU: Цены

en: Check all prices
ru_RU: Все цены

en: Prices start from:
ru_RU: Цены от:

en: Read review
ru_RU: Читать обзор

en: Register New Account
ru_RU: Регистрация

en: Minimum 6 symbols
ru_RU: Минимум 6 символов

en: Confirm password
ru_RU: Подтвердить пароль

en: I accept the <a target="_blank" href="%s">Terms & Conditions</a>
ru_RU: Я прочитал(а) и принимаю <a href="%s" target="_blank">Пользовательское соглашение</a>

en: Sign up
ru_RU: Регистрация

en: Login/Register access is temporary disabled
ru_RU: Вход / Регистрация временно отключены

en: Session has expired, please reload the page and try again
ru_RU: Сессия закончилась! Обновите страницу и попробуйте снова

en: Please fill all form fields
ru_RU: Пожалуйста, заполните все поля

en: Login successful, reloading page...
ru_RU: Вы успешно вошли. Перегружаем страницу…

en: Please accept the terms and conditions before registering
ru_RU: Пожалуйста, примите условия соглашения

en: Your passwords do not match. Set the same password in both fields
ru_RU: Пароли не совпадают

en: Your passwords must have minimum 6 symbols.
ru_RU: Ваш пароль должен быть не менее 6 символов.

en: Next fields are required:
ru_RU: Следующие поля обязательные:

en: Congratulations! You are now a vendor. Be sure to configure your store settings before adding products.
ru_RU: Поздравляем! Теперь вы продавец. Убедитесь, что Вы все настроили перед добавлением товаров.

en: Before login this site you will need to activate your account via the email we have just sent to your address.
ru_RU: Прежде чем войти на сайт, вам необходимо активировать свой аккаунт через электронную почту.

en: Congratulations! Now you must add some settings before application
ru_RU: Поздравляем! Теперь необходимо изменить некоторые настройки перед началом работы

en: Your application has been received. You will be notified by email the results of your application. Currently you can use site as Pending vendor.
ru_RU: Ваша заявка была получена. Вы будете уведомлены по электронной почте о результатах. В настоящее время можно использовать сайт как ожидающий партнер.

en: You have successfully created your account! To begin using this site you will need to activate your account via the email we have just sent to your address.
ru_RU: Вы успешно создали ваш аккаунт. Для того чтобы начать им пользоваться, вам необходимо активировать его через электронную почту.

en: Registration complete. Now you can use your account. Reloading page...
ru_RU: Регистрация завершена. Перезагрузка страницы ...

en: Password was reset. Please check your email. Reloading page...
ru_RU: Пароль сброшен. Проверьте Вашу почту.

en: Please enter a username or e-mail address.
ru_RU: Введите имя пользователя или e-mail.

en: There is no user registered with that email address.
ru_RU: Пользователь с таким e-mail не найден.

en: Invalid username or e-mail.
ru_RU: Неверное имя пользователя или e-mail.

en: Password reset is not allowed for this user
ru_RU: Сброс пароля не работает

en: Username: %s
ru_RU: Имя пользователя: %s

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ru_RU: Если это была ошибка, просто игнорируйте это письмо, и ничего не случится.

en: To reset your password, visit the following address:
ru_RU: Чтобы сбросить пароль, перейдите по следующему адресу:

en: [%s] Password Reset
ru_RU: [%s] Сбросить пароль

en: Search in this category...
ru_RU: Поиск в этой рубрике...

en: Search in this shop...
ru_RU: Поиск в этом магазине...

en: Shop
ru_RU: Магазин

en: Shop Phone
ru_RU: Телефон

en: Shop Contact Address
ru_RU: Адрес компании

en: Shop Banner
ru_RU: Баннер компании

en: Upload an image for the banner.
ru_RU: Загрузить изображение для баннера.

en: Add Banner
ru_RU: Добавить баннер

en: Remove Banner
ru_RU: Удалить Баннер

en: Shop Icon
ru_RU: Иконка компании

en: Upload an image for the shop icon.
ru_RU: Загрузить изображение для логотипа магазина.

en: Add Icon
ru_RU: Добавить

en: Remove Icon
ru_RU: Удалить логотип

en: Add Image
ru_RU: Добавить изображение

en: Remove Image
ru_RU: Удалить Изображение

en: Select an Image
ru_RU: Выбрать изображение

en: Store Banner
ru_RU: Баннер магазина

en: Add Store Banner
ru_RU: Добавить баннер

en: Remove Store Banner
ru_RU: Удалить баннер

en: Store Icon
ru_RU: Логотип компании

en: Add Store Icon
ru_RU: Добавить логотип

en: Remove Store Icon
ru_RU: Удалить логотип

en: Your shop contact phone number.
ru_RU: Ваш номер телефона.

en: Phone number
ru_RU: Номер телефона

en: Shop Address
ru_RU: Адрес магазина

en: Address where your store is placed.
ru_RU: Адрес, где находится ваша компания.

en: Settings
ru_RU: Настройки

en: Enable Compare button
ru_RU: Включить кнопку сравнения

en: Enable Hot counter
ru_RU: Включить счетчик

en: Enable excerpt?
ru_RU: Включить выдержку текста?

en: Show Image ?
ru_RU: Показать изображение?

en: Video host
ru_RU: Видео хост

en: Hide Title?
ru_RU: Скрыть тайтл?

en: Vendor
ru_RU: Вендор

en: Show Compact View?
ru_RU: Компактный вид?

en: Choose category
ru_RU: Выбор категории

en: No posts for this criteria.
ru_RU: Нет записей для данного критерия.

en: Show only differences
ru_RU: Показать только различия

en: User Rating
ru_RU: Оценки покупателей

en: Attributes
ru_RU: Атрибуты

en: Out of stock
ru_RU: Нет вналичии

en: Average Score
ru_RU: Средняя оценка

en: Edit Profile
ru_RU: Мой профиль

en: unread messages
ru_RU: непрочитанных сообщений

en: My profile
ru_RU: Профиль

en: Submit a Post
ru_RU: Добавить товар

en: Edit My Posts
ru_RU: Редактор товаров

en: Manage Your Shop
ru_RU: Мой Магазин

en: Log out
ru_RU: Выйти

en: Login / Register
ru_RU: Вход / Регистрация

en: Login / Register is disabled
ru_RU: Вход / Регистрация отключена

en: Add to compare
ru_RU: Сравнить

en:  Products
ru_RU:  Товары

en: See all
ru_RU: Подробнее

en: Send
ru_RU: Отправить

en: Enable timer?
ru_RU: Включить таймер?

en: Title for link:
ru_RU: Название ссылки:

en: Separated by a new-line (by Enter)
ru_RU: Разделенный новой строкой (Ввод),

en: Make links dark?
ru_RU: Сделать ссылки темными?

en: Location
ru_RU: Местонахождение

en: Height of map (with px)
ru_RU: Высота карты в пикселях.

en: Or live blank for default text
ru_RU: Или оставить пустым для текста по умолчанию

en: Coupon End Date
ru_RU: Дата окончания купона

en: product
ru_RU: товар

en: Disable title of products?
ru_RU: Отключить тайтл в продукте?

en: Google map
ru_RU: Карта Google

en: Price Table
ru_RU: Таблица цен

en: No woocommerce widgets added
ru_RU: Woocommerce виджеты не добавлены

en: No widgets added
ru_RU: Виджеты не добавлены

en: Coupons
ru_RU: Скидки

en: Sales
ru_RU: Акции

en: From:
ru_RU: От:

en: To:
ru_RU: До:

en: Show
ru_RU: Показать

en: View Your Store
ru_RU: Мой Магазин

en: Store Settings
ru_RU: Настройки Магазина

en: Order #<strong class="order-number">%s</strong> was placed on <strong class="order-date">%s</strong> and is currently <strong class="order-status">%s</strong>.
ru_RU: Заказ #<mark class="order-number">%s</mark> был оформлен <mark class="order-date">%s</mark> и сейчас <mark class="order-status">%s</mark>.

en: Comments: (e.g. delivery experience, item as described, quality of customer service)
ru_RU: Комментарии: (например, качество услуг, точность описания, сроки доставки и т.д.)

en: Submit Feedback
ru_RU: Отправить отзыв

en: Posted on
ru_RU: Опубликовано

en:  by
ru_RU:  от

en: Return to store
ru_RU: Вернуться в магазин

en: Customer Ratings
ru_RU: Рейтинг клиента

en: by
ru_RU: от

en: Product:
ru_RU: Товар:

en: Features List
ru_RU: Список преимуществ

en: Most rated
ru_RU: С самым высоким рейтингм

en: Rated %s out of 5
ru_RU: Оценка %s из 5

en: Add a review
ru_RU: Добавить отзыв

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ru_RU: Будьте первым, кто оставил отзыв на  &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a Reply
ru_RU: Оставить отзыв

en: Your Rating
ru_RU: Ваша оценка
